Zadzwoń do mnie:

+48 609 753 734

 

 

fon

Skontaktuj się:

Opłać zarezerwowaną

sesję online

 

Gdzie się spotkamy

 

Zapraszam do gabinetów:

 • Kielce, ul. Złota 23,

 • Busko-Zdrój, ul. Chopina 2,

 • Staszów, ul. Jana Pawła II 10,

 • Gabinet online.

 

Konieczna jest telefoniczna rezerwacja terminu wizyty:  609 753 734

kryzysPsychoterapia to proces leczenia prowadzący pacjenta do zmiany przeżywania siebie i świata, poprawy umiejętności budowania relacji z innymi ludźmi, lepszego rozumienia i wykorzystywania swoich zasobów, ograniczeń oraz ustąpienia objawów chorobowych.

Narzędziem wykorzystywanym w czasie pracy jest przede wszystkim rozmowa, która w zależności od modelu terapii, może być uzupełniona np. o oddziaływanie na zachowanie pacjenta.

Metoda może być zastosowana w wielu zaburzeniach stanu psychicznego, ale największe korzyści przynosi w zaburzeniach lękowych (nerwicach), osobowości, problemach adaptacyjnych, depresjach psychogennych, uzależnieniach. W zespołach psychotycznych (schizofrenia, choroby afektywne) jest ważną metodą wspomagającą farmakoterapię.

Czasowym przeciwwskazaniem do psychoterapii są ostre i niestabilne stany psychotyczne oraz silne objawy lękowe, czynna faza uzależnienia od środków psychoaktywnych, ostry, poważny kryzys życiowy - w takich przypadkach nie podejmuje się terapii lub okresowo ją zawiesza. Metody tej nie używa się u osób z poważnymi organicznymi zaburzeniami pamięci, osobowości i upośledzeniem umysłowym.

 

Aby spotkania z terapeutą można było nazwać "psychoterapią" muszą być spełnione następujące warunki:

 • możliwie dokładnie określony problem i cel terapii;

 • ustalone zasady kontaktu: miejsce, czas i termin sesji, długość terapii, płatności, itp;

 • systematyczność;

 • aktywne zaangażowanie pacjenta w analizowanie i rozwiązywanie problemu (również między sesjami).

Osoby, które chcą podjąć psychoterapię przechodzą wstępną kwalifikację, w celu ustalenia rozpoznania, rodzaju terapii, oceny motywacji i realnych warunków do pracy tą metodą.

Po wstępnej kwalifikacji, podczas 1-3 spotkań zbierany jest szczegółowy wywiad psychologiczny, opracowywana wstępna diagnoza problemowa oraz zasady kontraktu terapeutycznego (zasad kontaktu). Następnie, po zaakceptowaniu przez pacjenta, rozpoczyna się właściwy proces psychoterapii: krótkoterminowej (kilkanaście sesji), średnioterminowej (kilkadziesiąt spotkań) lub długoterminowej (do kilku lat).

 

załamaniePomoc psychologiczna

(psychospołeczna) to rodzaj wsparcia przeznaczony dla osób zdrowych i zwykle radzących sobie z problemami, które z różnych powodów znalazły się w kryzysie życiowym. Metoda ta stosowana jest również u osób korzystających z psychoterapii w okresie jej zawieszenia z powodów opisanych wyżej. Jej celem, obok odreagowania negatywnych emocji, jest pomoc w rozpoznaniu problemu, znalezieniu rozwiązania i motywacja do jego wdrożenia. Opiera się na zasobach psychicznych i środowiskowych klienta, i nie dąży do zmiany mechanizmów radzenia sobie czy uzyskania wglądu (choć i takie efekty mogą wystąpić). Do uzyskania poprawy wystarczy zwykle kilka sesji.

 

Gabinet online -  jeśli nie możesz przyjść do mojego gabinetu stacjonarnego wybierz sesję online. Skontaktuj się, ustalimy termin i metodę kontaktu (telefon, skype, messenger). Opłać sesję. Bądź gotowy na spotkanie. Zapoznaj się z regulaminem.

Konieczna jest rezerwacja terminu spotkania

 

 

Zapoznaj się z regulaminem Gabinetu

Zarejestruj się na

sesję online

Moje kwalifikacje

 

Renata Zgrzywa

 

 

mgr Renata Zgrzywa  psychoterapeuta,

psycholog, trener biofeedback

 

 

 

 

 • Jestem psychologiem, absolwentką wydziału psychologii, kierunek psychologia kliniczna Uniwersytetu SWPS w Katowicach.

 

 • W 2010r. nabyłam umiejętność prowadzenia treningu eeg-biofeedback (kurs I stopnia zrealizowany przez  BioMed Centrum Rehabilitacji Poznawczej i Neuroterapii we Wrocławiu).

 

 • W 2012r. ukończyłam 4,5 letnie, całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii zorganizowane przez Zakład Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego.

 

 • W lutym 2019r. - zdałam egzamin i uzyskałam tytuł certyfikowanego psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

 

 

 

notatka

 

 

  Doświadczenie zawodowe:

 

 
 • Oddział dzienny Ośrodka Diagnostyki i Psychoterapii PSYCHOMED Kielce, Niziny;

 

 • Poradnia Zdrowia Psychicznego Rynek Denkowski 10, Ostrowiec Świętokrzyski;

 

 • Prywatna praktyka Centrum Rozwoju Osobistego  Kielce, Busko-Zdrój, Staszów;

 

 • Poradnia Zdrowia Psychicznego w Staszowie;

 

 • Zespół Placówek Opiekuńczo Leczniczych Caritas Diecezji Kieleckiej, Hostel dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Świniarach.


 


 

Co robię

 

Zapraszam do zapoznania się z ofertą Centrum Rozwoju Osobistego.

Proponuję:

 

 • psychoterapię indywidualną,

 • konsultacje rodzinne,

 • biofeedback,

 • poradnictwo logopedyczne.

O mnie

 

Jestem psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (certfikat nr 845).

Jestem empatyczna i cierpliwa, szybko nawiązuję relację z drugim człowiekiem.

Psychoterapię prowadzę profesjonalnie. Od swoich klientów wymagam szczerości, zaangażowania i współpracy..

CENTRUM ROZWOJU OSOBISTEGO

 

RENATA ZGRZYWA

 

psycholog, psychoterapeuta

Stworzono w kreatorze www WebWave CMS